Новости

У Франції презентовано легку українську ракету-носій Зеніт-1NL

У Франції презентовано легку українську ракету-носій Зеніт-1NL

Національний промисловий портал, 26.06.2019.  Автор: Владислав Христофоров


На Міжнародному авіакосмічному салоні «Париж-Ле-Бурже» презентували українську легку ракету-носій Зеніт-1NL для повітряного старту.

Над ракетою-носієм Зеніт-1NL працює колаборація аерокосмічних підприємств України. ДП «Південмаш» розробляє саму ракету і відповідає за підготовку вантажного літака-носія, ПАТ «Київський радіозавод» виробляє систему управління, ДП «Антонов» – систему десантування. Партнер проєкту Київський політехнічний інститут, який успішно зарекомендував себе в розробці нано-супутників.

Стартова вага Зеніт-1NL становить 14,5 тонни. Вага корисного навантаження – 100 кг на сонячно-синхронній орбіті та близько 230 кг на приекваторіальній. Час підготовки до пуску — до 1 доби.

Передбачається, що даний комплекс зможе здійснити перший старт вже у 2021 році.

Розробники вважають, що рентабельність і конкурентоспроможність проєкту забезпечать відразу кілька факторів. Серед них стрімкий розвиток мікросупутників і зростання попиту з боку приватних компаній. Крім того, технологія повітряного старту здешевить запуски.

Крім того, є перспективним створення такої ракети саме в Україні. Це, з одного боку, вирішить питання космічних пусків з густонаселеної території, з іншого — забезпечить Україні автономний доступ до космічного простору. Велике значення реалізація проєкту матиме і для українських підприємств космічної промисловості з точки зору збереження науково-виробничого потенціалу і позиціювання на ринку космічних послуг.

Нагадаємо, проєкт розпочато у 2016 році в рамках 5-ої космічної програми та включений в проєкт нової Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2019-2023 роки.

Нет комментариев

Добавить комментарий