Новости

5 грудня 2018 — двадцять перша річниця польоту українського космонавта Леоніда Каденюка на космічному шаттлі «Колумбія»

(http://www.nkau.gov.ua/ua/news/main-themes/1190-dvadtsiat-persha-richnytsia-polotu-ukrainskoho-kosmonavta-leonida-kadeniuka-na-kosmichnomu-shattli-kolumbiia-19-lystopada-5-hrudnia-1997-roku)


5 грудня 1997 року на космодромі імені Джона Кеннеді (штат Флорида, США) приземлився шаттл «Колумбія». Закінчилася місія STS – 87, в якій брав участь представник України – космонавт Леонід Каденюк. В складі інтернаціонального екіпажу він здійснив космічний політ, який тривав 15 діб, та провів 10 наукових експериментів з космічної ботаніки, які підготували науковці Національної академії наук України.

Під час польоту була проведена освітня програма, в якій брали участь 20 тисяч учнів з України і така ж кількість американських школярів. На борту космічного корабля були державні символи України: Прапор, малий Герб, Конституція, пролунав державний Гімн України.

31 січня 2018 року раптово обірвалося життя Героя України, льотчика-космонавта Леоніда Каденюка. На честь космонавта Леоніда Каденюка названо центр технічної творчості в м. Чернівці та аеропорт в цьому місті.

Відзначаючи 21 річницю польоту космонавта на шаттлі «Колумбія», на Буковині – батьківщині космонавта, в селі Реваківці в Центрі культури «Буковинська Троя» відкрито музей космонавтики ім. Л. Каденюка. На відкритті Музею були представники місцевої влади, громадські діячі, педагоги та науковці з Києва, Чернівців, Житомира, Клішківців.

Нет комментариев

Добавить комментарий