Наша деятельность

Довідка про ГКК «Харків ракетно-космічний»

ДОВІДКА

про

ГРОМАДСЬКИЙ КООРДИНАЦІЙНИЙ КОМІТЕТ

«ХАРКІВ РАКЕТНО-КОСМІЧНИЙ»


Місцева громадська організація «Громадський координаційний комітет «Харків ракетно-космічний» створено на установчих зборах 24.10.2011 р. та легалізовано 15.10.2012 р., про що в Державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців зроблено запис від 15.10.2012 р. за № 14801020000053986. ГКК нараховує у своєму складі 27 чоловік: ветеранів ДП «ХЗЕА»; представників керівництва харківських підприємств, організацій і ВНЗ космічної спрямованості; Харківського планетарію; ветеранів 3-х космодромів; Союзу «Криловці».


Основні напрямки діяльності


Головними напрямками діяльності ГКК є пропаганда ракетно-космічної діяльності, популяризація її історії, насамперед участі підприємств, організацій, вчених, фахівців та інших представників міста Харків і регіону в реалізації ракетно-космічних програм, збереження історичної правди та увічнення пам’яті про досягнення в ракетно-космічній області, виховання молоді в дусі прогресивних прагнень, патріотизму та вірності кращим традиціям старших поколінь.


ГКК «Харків ракетно-космічний» є колективним членом «Аерокосмічного товариства України».


Комітет приймає активну участь у справі відновлення історичної справедливості та реалізації ідеї про присвоєння місту Харкову звання «Місто космічної слави».


У 2013–2014 рр. підготовлена, погоджена та реалізована програма, присвячена 100-річчю від дня народження академіка В. Г. Сергєєва, у відповідності до Постанови Верховної Ради України про святкування ювілею; на жаль, наразі не погоджено комплекс питань щодо встановлення пам’ятника В. Г. Сергєєву.


За ініціативою та силами ГКК за підтримки Харківської міської ради видано поетичну збірку «Натхненні космосом».


Виготовлено ескізи візуалізації архітектурного комплексу «Харків космічний» за ініціативи та активної підтримки ГКК.


На цей час діяльність ГКК спрямована на реалізацію таких напрямків:  1. Створення архітектурно-меморіального комплексу «Харків космічний» по вул. 23 Серпня, головна ідея якого — «Від перемоги у війні до перемог у космосі!»
  2. Підготовка окремої експозиції в Харківському історичному музеї, яка присвячена підприємствам космічної галузі Харкова: відбір експонатів, розробка та виготовлення макетів, опрацювання ідеології побудови такої експозиції.
  3. Об’єднання музеїв підприємств космічної галузі, які розташовано в Харкові, в єдину з Історичним музеєм мережу екскурсійних та туристичних маршрутів.
  4. Підготовка до видання літературних творів, у тому числі, фундаментального енциклопедичного видання «Харків космічний».
  5. Сприяння проведенню ракето-модельних змагань пам’яті В. В. Бондаренко, які було відновлено за нашим проханням після тривалої перерви з 1991р.
  6. Проведення циклу бесід в Харківському планетарії для молоді з метою формування елементів глобального «космічного» мислення, глибоких основ культури поведінки в суспільстві.
  7. Створення музичних творів (ораторії, симфонії тощо), присвячених героїчній епопеї освоєння космосу.